Zespół muzyczny o nazwie KOSMOKWAKI powstał w roku 2000.

Zadebiutował w telewizji Polsat takimi piosenkami jak "Brum, brum", "Ene due" czy "Misio komputerowy", którymi zyskał sobie ogromną popularność, szczególnie wśród dzieci.

Kosmokwaki, czyli Kwakot, Monia i Kwanio to trzy barwne postacie, dwie płci męskiej i jedna żeńskiej, charakteryzujące się niezwykłym wyglądem przypominającym w pewnym stopniu kaczkę, a także bliżej nieokreśloną, fantazyjną istotę z kosmosu. Czerwony, niebieski i żółty to kolory dominujące, tworzące radosny, nieco humorystyczny wizerunek zewnętrzny Kosmokwaków.

Rzeczą godną pochwały jest to, że oprócz nietypowego wyglądu potrafią również w oryginalny sposób śpiewać. I robią to jak na Kosmokwaki przystało – odrobinę kaczym głosem. Sporym osiągnięciem jest liczba wykonywanych przez nie utworów autorskich takich jak „Brum brum”, „Ene due”, „Misio komputerowy” czy „Kosmo sms”.

Mogą także pochwalić się kilkoma teledyskami chętnie ogladanymi. Warto również zwrócić uwagę na najnowszy teledysk Kosmokwaków do piosenki „Kosmo sms” zrealizowany przez firmę fonograficzną Camey Records, gdzie występują i śpiewają razem z dziećmi ze szkoły podstawowej z miejscowości Zakręt pod Warszawą.

Kosmokwaki cieszą się szczególnym uznaniem wśród najmłodszych, a także wśród rodziców dzieci budzą sympatię. O dużej akceptacji ze strony słuchaczy świadczy spora ilość zagranych przez Kosmokwaki koncertów w całym kraju.

Kosmokwaki to żywe, tańczące i śpiewające, jedyne w swoim rodzaju postacie jakich dotąd nie było. Takie cechy jak radość i optymizm, które z nich emanują, godne są uwagi szerokiego grona odbiorców.

© 2000 - 2024 Zespół muzyczny dla dzieci KOSMOKWAKI
Administratorem serwisu jest FachTech